Vybavení koupelen

laufen    PATŘÍME DO SKUPINY LAUFEN PRODEJCŮ

 

A CO ZNAMENÁ ZNAČKA LAUFEN?

Laufen, je symbolem největší kvality v oblasti sanitární keramiky. Základním kamenem značky LAUFEN je obrovská zkušenost od roku 1892. Pod značkou Laufen se skrývá velká historie, tradice a kvalita ve výrobě.

Ve švýcarském kantonu Basel-Land se již více než 110 let zpracovává vybavení koupelen v té nejvyšší kvalitě. Jsou to vany do koupelny, WC závěsné i stojací, klozety, bidety, urinály, sprchové zástěny, sprchové vaničky, sprchové kouty, koupelnový nábytek, koupelnové doplňky a další speciální produkty.

Zkušenosti na poli výroby keramiky rozvinuly nadání v rámci výroby kompletních koupelen. Každá místnost, kterou Laufen interpretuje jako posvátné místo k odpočinku a relaxaci, je navržena podle nejvyšších designových standardů.

 

LAUFEN, TO JE TRVALE UDRŽITELNÁ KVALITA, ÚCTA K ČLOVĚKU I ŽIVOTNÍMU PROSTŘEDÍ

Jako společnost vyrábějící produkty, při jejichž používání se spotřebovává cenný přírodní zdroj, jakým je voda, se Laufen cítí zavázán chránit tuto přirozenou podstatu naší existence. Klade proto maximální důraz na výrobu šetrnou k životnímu prostředí, se šetrným využíváním energií a surovin ve všech fázích výroby, od vývoje až po marketing. Laufen například znovu využívá odpadní teplo z výrobního procesu k sušení keramiky.

Za svůj příkladný přístup k ochraně životního prostředí získala společnost Laufen v Rakousku cenu EMAS 2007 (Environment Prize) za životní prostředí. Od roku 2006 je pak švýcarský závod v Laufenu oprávněn nosit označení EnAW od švýcarské energetické agentury Swiss Energy Agency for Industry. Toto označení vypovídá o tom, že jeho nositel se aktivně zasazuje o ochranu klimatu.

Laufen zároveň aktivně hledá ekologicky šetrná řešení pro celou řadu svých produktů. Jedná se například o vysoce lesklou povrchovou úpravu nábytku z koupelnové řady Mimo, při jejíž výrobě se používají recyklované materiály. Laufen však klade velký důraz i na výrobu vysoce kvalitních produktů, jak ostatně dokládají četná mezinárodní osvědčení a certifikáty o splnění norem. Švýcarské označení Q-Plus dokládá skutečnost, že naše produkty plní evropské normy, ale i vyšší zavedené švýcarské normy.

Tento přístup společnosti Laufen je velmi důležitý, protože jen trvanlivé produkty si zaslouží označení „ekologické“. Nulový odpad je konec konců lepší než recyklace. Laufen tak pomáhá zákazníkům žít v harmonii s životním prostředím a snižovat náklady na energie. Je tomu tak proto, že naše produkty používají nejmodernější technologie na úsporu energií a vody. Vezměme si například nejnovější generaci hospodárných klozetů. Hned několik toalet Laufen se systémem duálního splachování si vystačí se 4,5 a 3 litry vody, namísto 6 a 3 litrů, jak je tomu u běžných klozetů.  

 

PLÁNOVAČ PRO NÁVRHY KOUPELNY OD FIRMY LAUFEN - ZDE (v angličtině)

S novým plánovačem koupelen "mybathroom" si můžete navrhnout koupelnu LAUFEN z vašeho domova včetně realistického 3D zobrazení. Inspirovat se můžete i již vytvořenými projekty.

 

LAUFEN bathrooms logo